mod_vvisit_counterDje4487
mod_vvisit_counterKete jave27957
mod_vvisit_counterTe gjitha5593471

Vllaznia e nis mbarë kampionatin e ri. Fiton 2-0 në Fier ndaj Lushnjës

E ka nisur në mënyrën e duhur kampionatin e ri ekipi i Vllaznisë. Në ndeshjen e parë të tij, atë të luajtur pasditen e sotme në Fier ndaj Lushnjës, kuqeblutë kanë fituar me rezultatin 2-0, me nga një gol të shënuar në çdo pjesë loje. Pavarësisht fitores, duhet thënë se skuadra shkodrane e ka dominuar në të gjitha drejtimet lojën ndaj kundërshtarit. Si rrjedhojë e këtij dominimi, në minutën e 31-të, një nga mbrojtësit lushnjarë në përpjekje për të larguar topin nga zona e tij, e ka dërguar atë në rrjetë duke kaluar në avantazh Vllazninë. Pjesa e parë do të mbyllej me këtë gol. Në fillimin e së dytës, pikërisht në '48, Lika do të gjuante fort nga jashtë zone, portieri Bejte nuk e zotëron topin dhe aty është Hasani që përfiton dhe e dërgon atë sërish në rrjetë. Pas këtij goli, loja ka rënë disi sepse skudrat duken të kënaqura me rezultatin. Përfundimisht, një fitore e merituar e Vllaznisë që e nis në mënyrën e duhur kampionatin e ri.  Në ndeshjen ndaj Lushnjës, Vllaznia ka luajtur me këtë formacion: Selimaj,Gocaj, Gurishta, Orelesi, Marku, Krymi, Vucaj (Bardulla), Hasani, Lika, Kruja (Kalaja), Atsina (Ribaj). Per ta mbeshtetur skuadren ne kete takim perveç administratorit Gjyrezi kane qene te pranishem edhe kryebashkiakja, zj. Voltana Ademi, kryetari i Keshillit Mbikeqyres z. Shpetim Quku dhe anterari i ketij Keshilli, z. Beniamin Naku.